İsveçli Bakan Rastalı Saçı ile Mecliste!

Konu saç stilleri olunca en marjinal imajlardan birisi de rasta yaptırmak olsa gerek. Rasta aslında çok eskilerden gelen bir gelenektir. Bazılarına göre kirli bir stil olsa da büyük bir çoğunluğa göre bir inanç ve barış sembolü olarak bugüne kadar gelmeyi başardı. Kuşkusuz, rasta saç modelinin dünya çapında bu kadar popüler bir hal almasında iNo Woman No Cry/i şarkısı ile yer kürenin hemen her bölgesinden insanları kendine hayran bırakan Bob Marley’in rolü çok büyük.

Son zamanlarda özellikle büyük kentlerde hangi köşeyi dönseniz orada bir dövmeci ya da bir rastacı ile karşılaşıyorsunuz. Rasta, genç nüfus arasında oldukça popüler bir moda halini aldı. Ancak rastalı saçın bakımı ve taşıması sanıldığı kadar kolay bir iş değil. Özellikle, rastalı saçın temizlik ve bakımı kelimenin tam anlamı ile başa bela. Sıcak yaz aylarında o kalın ve keskin rasta buklelerinin ensede bıraktığı hissi düşününce rasta yaptıranlara hayret ediyor insan. Sırf bu sorunlar yüzünden rasta modelini seçen birçok insan kısa bir süre sonra kısacık bir saçla çıkıyor karşımıza. Gerçi rastacılar buna da bir çare buldular ve artık gerçek saçlarınızı rasta yaptırmanıza gerek yok! Takma rasta saçlar sayesinde orijinal saçınıza hiç zarar vermeden yeni ve oldukça farklı bir saç modeli ile hava atabilirsiniz.

Rasta Saç Modeli İsveç’te Meclise Girdi

Ntvmsnbc haber portalında yer alan bir habere göre İsveç’in artık rasta saçlı bir bakanı var. İsveç’in yeni kültür ve demokrasi bakanı olarak göreve başlayan [b]Amanda Lind[/b], İsveçli vatandaşları yeni saç modeli ile adeta şoka uğrattı. Rasta saç modeli kendisine oldukça yakışan İsveçli milletvekili toplumdan yükselen baskılara ne kadar dayanır bilemiyoruz. Ancak şu bir gerçek ki, rasta saç modelleri giderek yayılıyor. Ülkemizde de Bengü yeni albüm tanıtımı için rastalı saçları ile poz vermişti.

Bana kalırsa, eğer rasta saç modeline sahip olmak istiyorsanız öncelikle geçici rasta saç denemesi yapmalısınız. Bu sayede gerçekten istediğiniz gibi bir görünüm ve hissiyata sahip olup olamayacağınızı anlayabilirsiniz. Ayrıca [b]Afrika örgüsü[/b] saç modelini denemeyi de düşünebilirsiniz. Oldukça uğraş gerektiren bu model, rastayı andırsa da daha yumuşak ve bakımı daha kolay.