Bedenimize ne kadar iyi davranırsak, aynada onun biz vereceği karşılık da o kadar iyi olacaktır. Düzenli bir hayat, düzenli beslenme, stressiz bir yaşam imkansız gibi görünse de aslında kendi elimizde. Banyodan çıktığımızda tüm bedenimize yayılan rahatlamayı ve huzuru tüm yaşamımıza yayabiliriz. Bedenimize ve saçlarımıza yapacağımız düzenli bakım, daha mutlu bir hayat için iyi bir başlangıç olabilir. Üstelik bu bakımlar için servet ödemek de gerekmiyor. Mutluluk elinizin altındaki ürünlerde saklı; limon kabuğu, salatalık, yumurta, bal… bunlar bile bedeninize ihtiyacı olan besini geri kazandırıp sizleri mutlu etmeye yetecektir.

Saç bedenin ihmal edilen ama en çok göze çarpan kısmıdır. Bir kişiyle ilk tanışmada ilk dikkatimizi çeken nokta saçlardır. Mutlaka boyalı veya güncel bir modelde olmasına da gerek yok. Bir saçı gösterişli yapan boya değil, doğal ve canlı görünmesidir. Sağlıklı bir saç herkes tarafından kolayca anlaşılabilir. Saç bakımı yaptığınızda, hatta sadece yıkadığınızda dahi yüzünüz daha farklı görünür. Beden bakımınız bir bütündür ve saç o bütünün en önemli aksesuarıdır.

Saç Bakımı

Saç Bakımı için yüksek bedeller ödemeniz, sürekli kuaföre gitmeniz, kimyasal ürünler kullanmanız gerekmez. Düzenli, doğru ve bilinçli yıkama birçok problemi çözüme kavuşturabilir. Çünkü zaman içinde saçın ihtiyacı olan vitaminleri bedenimiz üretmeyebilir. Bu da yaşlandıkça saçlarımızın azalmasına neden olur. Saça ihtiyacı olan desteği vermek ise bizlerin elindedir. Doğru şampuan ve yağlar saç bakımının olmazsa olmazlarıdır. Tatlı badem, kekik, lavanta gibi yağlar saçın ihtiyaç duyduğu saçı besleyen yağlardır. Her saç farklı yağlara ihtiyaç duyar. Bu yüzden doğru ürünlerin seçilmesi için uzman desteği alınmasında yarar vardır.

Kıvırcık, düz, dalgalı, uzun ya da kısa saç tipiniz ne olursa olsun ona ihtiyacı olan ilgiyi göstermelisiniz. Saç sağlığınız sizin mutluluğunuzu da arttırmaktadır. Çünkü aynadaki yüzünüzü güzelleştiren en önemli süsünüz saçınızdır. Saçınızın karakterine uygun olarak bakım yaparak daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Tüm organlar gibi o da hastalanabilir, önemli olan tekrar iyileşmesi için gerekenleri yapmaktır. Doğal ve sade bir bakımla daha az dökülen, daha az yıpranan ve daha canlı görünen saçlara sahip olabilirsiniz.