Hem kadınlar hem de erkekler için “saç sağlığı” özen gösterilmesi gereken önemli bir konudur. Vücudun diğer organlarına kıyasla ihmal edilen, daha çok kozmetiklerle bakımı geçiştirilen saçlarınız, aslında ilgiye en çok ihtiyaç duyan organlarınızdan biridir. Öyle ki insan psikolojisinin yansımalarının ilk görüldüğü bölge saç kökleridir.

Dökülmeler, kepeklenmeler, saç dibinde sedef vb. cilt rahatsızlıkları, elektriklenme, saçta yıpranma, seyrelme gibi sorunların çoğunun nedeni psikolojiktir. Doğru bakımın yapılmaması, çevresel faktörlerle de birleşince saç sorunları başa çıkması zor bir hale gelir.

Psikolojinin ve dış etmenlerin saça verdiği zararı engellemenin en iyi yolu düzenli biçimde saç bakımı yapmaktır. Saç bakımı için oldukça kısa bir süre yeterli olabilir. Günün belirli bir zamanını saçlarınıza ayırdığınızda ruh halinizin de saçlarınızla birlikte iyileştiğini fark edeceksiniz.

İlk adım olarak saç türünüzü tespit etmeniz, doğru bakım ürünlerini seçebilmemiz için önemlidir. Her insan saçının bir karakteri vardır. Saçlar da kendi karakterlerine uygun olan bakımı isterler. Bu bakımı doğru malzemelerle yapmanız halinde saçlarınızın mutlu olacağını göreceksiniz. Saçınız bakım sonrası parlak, dolgun, sağlıklı duruşlarıyla sizlere özgüven katacaktır.

Sizin ve Saçlarınızın Mutluluğu için Öneriler

Saçınızın öncelikli ihtiyacı teme vitamin ve minerallerdir. Vitamin eksikliğiniz olup olmadığını bir doktora danışıp tahlil yaptırarak öğrenmeli, gerekiyorsa vitamin ve mineral desteği almalısınız. Bunun ardından saçınıza fiziksel olarak zarar vermekten vazgeçmelisiniz. Örneğin saçınızı çok sıcak suyla yıkamamalısınız. Saçınızı çok sıcak fön makineleriyle, nemli de olsa havluyla yıpratacak biçimde kurulamamalısınız.

Saç Bakımı için pahalı, görkemli şişelerde sunulan, kimyasal maddeler içeren ürünler tercih etmek yerine doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Zeytinyağı, badem yağı, limon gibi uygun fiyatla rahatlıkla ulaşabileceğiniz ürünler saçınız için en iyi doğal besleyicilerdir. Ayrıca mevsimsel olarak sıcaklık farklılıklarından saçınızı korumalısınız.

Seçtiğiniz bakım tekniği ve ürünleri periyotlar halinde kullanmalısınız. Metodunuzu sık değiştirmeniz halinde olumlu sonuç alamazsınız. Saç bakım rutininizi belirleyip, ona dikkatli bir biçimde özenle uymalısınız. Düzenli bakım saçınızı özündeki ışıltıya kavuşturacaktır. Bakım sonrasında şikayetlerinizin azaldığını, dış görünüşünüzün değiştiğini fark edeceksiniz. Sitemizde bütün saç bakım ürün ve metotları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Saçınıza uygun bakım metodunu seçin, sağlıklı saçlara kavuşun.