Saçınız İstediğiniz Gibi Olmasa Da Bu Aktiviteleri Yapabilirsiniz

Saçımız her zaman istediğimiz güzellikte olmayabilir. Bunun da bilindiği gibi çok çeşitli sebepleri vardır. Örneğin; o gün evden çıkarken çok acele çıkmışsınızdır ve saçınıza gereken önemi göstermek için yeterli vakte sahip değilsinizdir. Ya da bir başka yerde kaldığınız bir günün ertesinde, rutin bakım ürünlerinizi kullanamayıp yine saçınızın istediği gibi olmadığı zamanlar mutlaka olmuştur.

Saçınızın güzelliği ya da kötülüğü sizin modunuzu etkiliyor olabilir, bu çok doğal bir durumdur ve hemen her insanın başına gelebilir. Ancak, yine de saçlarınız istediğiniz gibi olmasa da yapabileceğiniz bazı eğlenceli aktiviteler mevcuttur. Bugün biz de size bu yazımızda bunları tanıtacağız ve size biraz da olsa bu noktada yol göstermeye çalışacağız.

Saçınız Çok mu Kötü? Dert Etmeyin!

Örneğin; saçınızın kötü olduğu bir gün (özellikle eğer erkekseniz) yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisi Play Station ya da internet kafeye gidip arkadaşlarınızla kafa dağıtmaktır. Arkadaşlarınızla Spin Palace çevrimiçi kumarhane‘ye gidecek haliniz yok. Kabul edelim ya da etmeyelim, bu yerler genelde kız nüfusu bakımından durumu pek iyi olmayan yerlerdir ve bu noktada kötü saç günlerinde yapılacak iyi bir aktivite olarak düşünülebilir.

Arkadaşlarınızla DOTA, League of Legends, PUBG, FIFA, PES ya da NBA 2K gibi oyunlar oynayabilir ve kafa dağıtabilirsiniz. Hem bu oyunların akışına kendinizi kaptırdığınız takdirde, saçınızı düşünecek vakit dahi bulamayabilirsiniz!

Benzer bir şekilde kadınlar için de aktiviteler vardır. Bir yakın arkadaşınızı evinde ziyaret edip onunla çay, kahve ya da bir başka içecek eşliğinde sohbetin dibine vurabilir ve eskileri yad edebilirsiniz. Ayrıca kız kıza yapılacak bazı tenha alışveriş merkezlerini gezmek de kötü saç gününde sizin stresinizi unutturacak bir başka aktivitedir. Hem bu sayede kafanıza saçınızı takmadan alışveriş çılgınlığına kendinizi kaptırabilir ve eğlencenize bakabilirsiniz.

Saçınızın sizin durumunuzu etkilemesi, üstte de belirttiğimiz gibi oldukça olağan bir durumdur ve bu duruma çok sık rastlanır. O yüzden bunun geçici bir şey olduğunu mutlaka unutmadan, saçım bakımlarınızı yapmadan önce istediğiniz gibi eğlenme şansı da bizzat sizin elinizdedir.